ثبت نام اینترنتی دوره دکتری  
Members
 
 
اعلانات
   نحوه تکمیل پرونده الکترونیکی دکتری

برای تکمیل پرونده داوطلبان شرکت در مرحله دوم پذیرش دکتری 12 فقره مدرک مورد نیاز است .

 پس از ثبت نام اولیه و دریافت کد پیگیری، با ورود به بخش داوطلبان می توانید به پرونده الکترونیکی خود دسترسی یابید. در این بخش پرونده الکترونیکی داوطلب، مدارک مورد نیاز در یک جدول درج گردیده که به ترتیب شامل موارد زیر می شود.

 ۱- انتخاب رشته و پرداخت الکترونیکی مبلغ ثبت نام

داوطلبان می توانند فقط در یک رشته گرایش که پذیرش دانشجو به صورت استعدادهای درخشان وجود دارد، انتخاب رشته نمایند.

مبلغ ثبت نام که مبلغ هشتصد هزار ریال (۸۰ هزار تومان) می باشد بایستی از طریق   سامانه پرداخت آنلاین    پرداخت شده و کد سفارش که یک عدد شش رقمی است و از سامانه پرداخت آنلاین دریافت می کنید، در محل مربوطه درج نموده و فرم را ذخیره کنید. 

برای این منظور در سامانه پرداخت الکترونیکی آیتم (ثبت نام بدون آزمون استعدادهای درخشان مقطع دکتری) را انتخاب نموده و پس از تکمیل فرم مشخصات، نسبت به پرداخت مبلغ ثبت نام  از طریق درگاه اینترنتی بانک اقدام نمایید. در صورتی که پرداخت اینترنتی با موفقیت انجام شود، یک رسید الکترونیکی دریافت خواهید کرد که در آن  یک کد شش رقمی به نام (( شماره سفارش )) درج شده است.

توجه : مشخصات خود را در سامانه پرداخت آنلاین به طور کامل و دقیق درج نموده و رسید الکترونیکی را چاپ یا ذخیره نمایید.

۲-  تکمیل مشخصات و ارسال مدارک شناسایی

اطلاعات شخصی، آدرس و شماره تلفن خود را در فرم مشخصات تکمیل نموده و عکس پرسنلی ، تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه که به صورت فایل JPG  تهیه کرده اید را ارسال نمایید.

۳- سوابق تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد

در این بخش اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی خود را تکمیل نموده و تصویر مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را  ارسال نمایید.

-لازم است داوطلبان درصورت نداشتن اصل مدرک فراغت از تحصیل (با ذکر معدل)برای هر یک از مقاطع تحصیلی،   فرم مدرک و معدل  را تکمیل و پس از تایید توسط دانشگاه محل تحصیل، ضمن ارسال تصویر اسکن شده آن به صورت الکترونیکی، اصل فرم را در روز مصاحبه ارائه نمایند.

-داوطلبانی که براساس تعاریف مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون، دانشجوی سال آخر محسوب شده و پس از تاریخ ۹۷/۰۳/۳۱  و تا ۹۷/۰۶/۳۱در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل می شوند می بایست معدل تا تاریخ  ۹۷/۰۳/۳۱  را نیز در قسمت اول این فرم به طور دقیق تکمیل نمایند. 

-دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد که حداکثر تا ۹۷/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل می شوند ، لازم است میانگین دروس گذرانده در فرم مذکور را تکمیل و پس از تأیید موسسه آموزش عالی خود، تصویر اسکن شده آن را در بخش مدرک کارشناسی ارشد ضمیمه نمایند.

- دانشجویان دانشگاه گیلان فایل Form1A_PhD     و دانشجویان سایر دانشگاه ها  فایل Form1B_PhD    را بایستی دانلود نموده و پس از تکمیل به تأیید آموزش محل تحصیل خود رسانده و تصویر اسکن شده آن را ارسال نمایند.

دانلود فایل فرم  Form1A_PhD     مخصوص دانشجویان دانشگاه گیلان

دانلود فایل فرم  Form1B_PhD     مخصوص دانشجویان سایر دانشگاه ها

۴- مقالات ارائه شده در  نشریات معتبر علمی

چنانچه مقالاتی در نشریات معتبر علمی به چاپ رسانده اید ، مشخصات مقاله و اصل فایل مقاله را در بخش مربوطه ضمیمه نمایید.

۵- مقالات ارائه شده در  همایش های معتبر علمی داخلی و بین المللی

چنانچه مقالاتی در همایش های معتبر علمی ارائه نموده اید ، مشخصات مقاله و اصل فایل مقاله را در بخش مربوطه ضمیمه نمایید.

۶-  کتاب 

اگر در تألیف و ترجمه کتاب چاپ شده همکاری داشته اید ، مشخصات کتاب را در بخش مربوطه ذخیره نمایید.

۷-  اختراع 

اگر اختراع ثبت شده ای در نهادها و سازمان های معتبر داخلی و خارجی داشته اید ، مشخصات اختراع را در بخش مربوطه ثبت نموده و تصویر فایل گواهی ثبت اختراع را  (با تاییدیه سازمان پژوهش های علمی صنعتی) ضمیمه نمایید.

 ۸- کسب عنوان یا مقام برتر در جشنواره های علمی معتبر ملی و بین المللی

اگر در جشنواره های علمی معتبر داخلی و خارجی نظیر جشنواره خوارزمی ، جشنواره فارابی و ... موفق به کسب عنوان یا مقام برتر شده اید ، مشخصات آن را ثبت نموده و تصویر فایل گواهی آن را ارسال نمایید.

 ۹-  پایان نامه کارشناسی ارشد

مشخصات مربوط به پایان نامه کارشناسی ارشد خود را ثبت نموده و فایل تصویر صورتجلسه دفاع را ضمیمه نمایید.

۱۰- کسب عنوان در المپیادهای علمی

اگر در المپیادهای علمی دانشجویی موفق به کسب مقام برتر شده اید ، مشخصات آن را ثبت نموده و فایل تصویر گواهی آن را ضمیمه نمایید.

۱۱- مدرک زبان انگلیسی

اگر در یکی از آزمون های استاندارد زبان انگلیسی شرکت نموده اید و نمره حدنصاب را کسب کرده اید، مشخصات آن را به همراه تصویر کارنامه ارسال نمایید.

 ۱۲- توصیه نامه از استاد راهنما و یک استاد دیگر در دوره کارشناسی ارشد

 تذکر مهم :

۱- موارد ۱ تا ۳ الزامی است  و موارد ۴ تا ۱۱ در صورتی که داوطلبان دارای مدرک می باشند ، نسبت به ثبت اطلاعات اقدام نمایند. به رکوردهایی که مشخصات ناقص داشته یا فاقد  مدرک مورد نیاز باشد، رسیدگی نخواهد شد.

۲- اصل مدارکی که از طریق این سامانه ارسال شده و اطلاعات آن ثبت شده است ، بایستی در زمان مصاحبه همراه داوطلب بوده و تحویل گروه مصاحبه کننده نماید.